Projekt graficzny
GRATIS

Jak zamontować maszt flagowy?

Flagi przeważnie element, który kojarzy się ze świętowaniem uroczystości państwowych. Można je jednak wykorzystać w bardzo efektywny sposób i potraktować jako nośnik reklamy i promocji. Jest to bardzo dobre i oryginalne rozwiązanie, ponieważ taka forma reklamy wizualnej działa bardzo skutecznie na odbiorcę, a przez to zwiększa zainteresowanie daną firmą, jej usługami lub produktami. Flaga powinna być nie tylko atrakcyjnie zaprojektowana, ale i odpowiednio wyeksponowana. Temu celowi służą specjalne maszty flagowe.

 

Dlaczego montaż masztu musi być solidny?

 

Flaga może być montowana na okres sezonowy lub na stałe. Kluczowe znaczenie ma jej wielkość, ponieważ od tego zależy sposób montażu. Maszt do montażu flagi jest słupem, który może mieć różne wysokości. Wykorzystuje się go zazwyczaj do eksponowania dużych flag firmowych, reklamowych i informacyjnych. Tego rodzaju efektowna forma reklamy i promocji znajduje zastosowanie przy siedzibach firm i instytucji oraz na różnego rodzaju wydarzeniach sportowych, rozrywkowych, na targach, stoiskach czy innych wydarzeniach o charakterze handlowym. Prawidłowa instalacja masztu flagowego ma bardzo duże znaczenie, ponieważ od tego zależy stabilność i wytrzymałość ekspozycji. Maszt z flagą znajdujący się na świeżym powietrzu jest narażony na działanie zmiennych i niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak podmuchy wiatru, deszcz, grad czy inne anomalia pogodowe. Dlatego musi być zamontowany solidnie i być mocno osadzony w gruncie. W przeciwnym wypadku maszt flagowy mógłby się przewrócić albo złamać.

 

Jak przebiega montaż masztu do flagi?

 

Montaż masztu flagowego to istotna kwestia dlatego należy potraktować go poważnie, ponieważ od tego zależy trwałość i bezpieczeństwo instalacji. Zanim przystąpi się do jego montażu, należy przygotować odpowiedni fundament. Powinien on być głęboki na co najmniej 100 cm, a jego średnica musi być zgodna z obwodem masztu. Kolejnym krokiem jest zalanie wykopanego otworu betonem i poczekanie co najmniej 10-14 dni, aż się dobrze zwiąże. Po tym okresie kosz montażowy można umocować i wypoziomować. Następnie na tak przygotowanym podłożu można umocować maszt do flagi. Szpilki kosza muszą wystawać 7,5 cm ponad blachę montażową. Maszt musi być prawidłowo wypoziomowany i najlepiej zrobić to przy wykorzystaniu poziomicy. Oprócz montażu w gruncie stałym maszt można zainstalować w przenośnym fundamencie betonowym.

 

Maszt flagowy to idealne rozwiązanie do efektownej ekspozycji flagi dlatego taka inwestycja zawsze się opłaci, dlatego zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ofertą: https://magdal.pl/oferta/maszty/maszty-stacjonarne/

Wróć